Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2010

Nα περάσει ο επόμενος...

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Παναιτωλικός σήμερα στο Αγρίνιο μπροστά σε 6.500 φιλάθλους του και σκόρπισε πολύ μεγάλη αισιοδοξία σε όλους για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Ο Λεβαδειακός δεν μπόρεσε να αντισταθεί  στην ομάδα του Παναιτωλικού και παραδόθηκε άνευ όρων.
Πολύ καλός ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο , μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έδειξε ποιος είναι το αφεντικό του ματς. Όσοσ περνούσε η ώρα ο Παναιτωλικός ανέβαζε την απόδοσή του και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Καραμαλίκη ύστερα από καλή προσπάθεια και πάσα του Χάρη Παππά. Μετά το γκολ ο Παναιτωλικός έχασε και άλλες ευκαιρίες για να διπλασιάσει το σκορ , αλλά η ατυχία του και ο μη καταλογισμός του πέναλτι στον Θεοδωρίδη κράτησε το σκορ στο 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο Λεβαδειακός ξεκίνησε λίγο καλύτερα με κατοχή της μπάλας , αλλά και πάλι όσο περνούσε η ώρα ο Παναιτωλικός ανέβαινε συνέχεια και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του με τον Καούνο. ΟΛεβαδεικός στο 2ο ημίχρονο δεν μπόρεσε να πλησιάσει την περιοχή του Τζενάμο και το παιχνίδι έληξε φυσιολογικά με νικητή τον Παναιτωλικό. Σειρά τώρα έχει το Σάββατο ο Πιερικός…..

Πηγή: allsportsagrinio